Prejsť na obsah

Mirka vyštudovala Pedagogickú a sociálnu akadémiu v Trnave, je veľmi nadaná kreslička, kuchárka a v neposlednom rade moderná mamina a manželka. Má mnoho záujmov a aktivít, preto som ju s radosťou vyspovedala.

Mirka, čím ťa zaujalo Fewine, keďže si pre nás vytvorila 6 krásnych ilustrácií?

Keďže produkt kvôli jeho “novosti” nepoznám, viac ma zaujal tím, ktorý sa podieľal na jeho vzniku. Vždy ma fascinovali produktívne ženy, najmä matky. Príde mi neuveriteľné, ako dokážu do jedného dňa, okrem starostlivosti o dieťa, domácnosť a seba, vtesnať ešte prácu na rôznych projektoch. A ako stále pôsobia sviežo a spokojne. 🙂 Sú pre mňa veľkou inšpiráciou. 

Aké techniky využívaš pri svojej tvorbe?

Venujem sa prevažne kresbe, vytváraniu obrazu postavenom na línií. Z tradičných techník preferujem takzvané suché techniky, ako kresba ceruzkou, pastelkou a perom. Rovnaké druhy nástrojov si vyberám aj pri digitálnej tvorbe. Maľba a mokré techniky nie sú moje obľúbené, aj keď sa im venujem v rámci mojej zárobkovej činnosti. 

Kde môžeme vidieť tvoje výtvory?

Aj keď sa trochu nahľadáte, kresby s nie častou frekvenciou pridávam na svoj súkromný instagramový profil @mirkasetnicka. Nájdete ich pridané pomedzi obsah, ktorý tvoria fotografie mojich bežných dní.  

Ktorá z ilustrácií, ktoré si pre nás pripravila, je tvoja najobľúbenejšia?

Botanička 🙂

Viem, že sa venuješ viacerým projektom, čomu napríklad?

Rodine, sebe a Prizeračkám. Občasne digitálnej tvorbe a maľovaniu na tvár. 

Projekt Dietok prizeračky som si všimla, o čo ide?

Dietok prizeračky má dve hlavné roviny. Prvou je osveta v téme rešpektujúceho prístupu. Aj keď sa téme venujeme primárne v oblasti výchovy a vzdelávania detí, rešpekt blahodárne pôsobí na človeka v akomkoľvek veku. Spolu s Vierkou Farbiakovou, spoluzakladateľkou, kolegyňou a dnes už aj priateľkou, veríme, že je to cesta k ozdraveniu spoločnosti. Na šírenie informácií využívame sociálne siete, nájdete nás pod instagramovým profilom @dietok_prizeracky. Druhou je zvyšovanie povedomia o pomáhajúcej profesii, ktorá zosúľaďuje rodinný a pracovný život nielen formou občasnej výpomoci, ale pravidelne a dlhodobo. Spojením oboch rovín vznikla aj doplnková služba projektu, prizeranie – láskavé opatrovanie detí. Prizeranie je postavené na vytváraní si bezpečného a stabilného vzťahu s rodinou, ktorá výpomoc potrebuje. Je to seriózna forma povolania na plný úväzok. Naše vhľady získané počas niekoľkoročnej praxe a informácie o prizeraní poskytujeme na instagramovom profile @som_dietok_prizerac_ka

Na Facebooku mám skupinu o varení, „Čo varíš?“, prevažne flexitariánsky zameranú a si tam veľmi aktívna. Rada varíš?

Rada 🙂 

Aké sú tvoje sny? Máš nejakú víziu, kam sa chceš posunúť?

Najväčším snom je prijať samú seba. So všetkými vlastnosťami, schopnosťami, emóciami. Prekročiť tak vlastný tieň. 

Mirka, ďakujem ti veľmi pekne za rozhovor a tiež, v mene nás všetkých v tíme Fewine, za nádherné ilustrácie pre naše vínne etikety. Prajem ti veľa šťastia a nech sa ti darí vo všetkom, čoho sa dotkneš. 

Aj ja ďakujem. 

Pozn.: Projekt Dietok prizeračky, ktorý má snahu meniť myslenie spoločnosti, môžete podporiť na https://www.patreon.com/dietokprizeracky