Prejsť na obsah

Ako milovníčky vína a kamarátky, rozhodli sme sa vytvoriť unikátny koncept nežného vinárstva. Ochutnali sme za vás rôzne odrody od rôznych vinárov a vybrali sme víno, o ktorom vieme, že je kvalitné, úžasne chutné a v žiadnom prípade z neho nebolí druhý deň hlava. Aby ste si už vy, pri výbere na rôznych eshopoch alebo v supermarketoch, nemuseli lámať hlavu nad širokou a často veľmi priemernou resp. nekvalitnou ponukou, a nekupovali mačku vo vreci.

Základnou podmienkou je, aby to bolo víno vyrobené na Slovensku, z hrozna nie dovezeného, ale dopestovaného na Slovensku. Pre sezónu 2022 sme všetkých 6 odrôd vybrali v malom rodinnom vinárstve z Častej, v malokarpatskej oblasti. Obrábajú svoje vlastné aj prenajaté vinohrady a vína dorábajú kombináciou tradičných aj moderných metód. Špecialitou nášho vinára je ríbezľové víno, preto sme do nášho výberu vybrali aj ríbezľové frizzante, ktoré sme nazvali Izabela.

Izabela je ovocné ríbezľové víno vyrobené zo zdravej slovenskej čiernej ríbezle, vďaka ktorej krásne chutí. Príjemný cukor a jemné perlenie dodáva tomuto frizzante jedinečnú iskru. Hodí sa k sladkým dezertom alebo len tak, na letnú párty, aj k vode. My Izabelu milujeme s kockami ľadu.

Henrieta je svieže a šťavnaté ružové víno v polosuchom variante z odrody Frankovka modrá. V chuti a vôni môžete nájsť drobné ovocie ako maliny a jahody, s príjemnou kyselinkou na záver. Podávame ho k letným šalátom, alebo grilovanému kuraciemu mäsu. Je to typické ľahké letné víno, ktoré sa dá piť celučký večer.

Ľudmila je Pesecká Leánka s podmanivou ovocnou až kvetinovou vôňou s jemným závanom byliniek. Očarí vás jej lahodná chuť s jemným marhuľovým tónom, ktorá harmonicky spája odrodovú plnosť a kyseliny s príjemným zvyškovým cukrom. Odporúčame podávať k morským plodom, rybám, šalátom a cestovinám s bielou omáčkou. Toto víno pripomína leto vo vínovom pohári.

Darina vonia po prezretom tropickom ovocí, ananáse, mangu, s jemnou chlebovinou. Chuť je plná, dokonale vyvážená medzi kyselinami a zvyškovým cukrom. Odporúčame podávať k paštétam a syrom. Najviac zo všetkých našich vín chutí mužom. Skúste k vínu pripraviť ľahký syrový lopárik s hroznom a orechmi a romantické rande je na svete.

Mária je Alibernet, ktorý sme vybrali pre milovníkov červeného vína. Má tmavú červeno-fialovú farbu, s podmanivou vôňou sladkých ostružín, čiernych malín, makového kvetu a slivkového koláča. Chuť je vláčna, bohatá, plná a pikantná. Odporúčame servírovať k červenému mäsu a tvrdým syrom, ale určite vyskúšajte aj „PMS kombináciu“ s horkou čokoládou.

Terézia je najobľúbenejšie víno našich zákazníčok. Ide o Tramín červený s omamnou vôňou lúčnych kvetov a medu, s korenistou koncovkou. Chuť je sladkastá vďaka zvyškovému cukru, doplnená o med a ovocie. Odporúčame podávať k šalátom, dezertu, alebo k pikantným jedlám. Všetky naše kamarátky si automaticky pýtajú otvoriť túto okúzľujúcu odrodu.